Fdm2

FDM terápia

Sportsérülést szenvedett? Becsípődött a dereka? A stressztől állandóan fáj a válla, nyaka, feje? Vagy teljesen megmagyarázhatatlan mozgásszervi problémát észlel?

A fenti és hasonló panaszok esetén, az orvosi kivizsgálás után mindenképpen érdemes tovább keresni a gyógyuláshoz vezető utat. Ne fogadja el, hogy mostantól korlátozottabb a mozgása, vagy hogy az adott fájdalommal együtt kell élnie!

Bemutatjuk Önnek az FDM, azaz Fascia Disztorziós Modell terápiát, amely megoldást nyújthat problémájára! A manuális kezelés rendkívül egyszerű, gyors és hatékony, eredménye pedig tartós.

Mi az FDM terápia?

Az FDM – Fascia Disztorziós Modell, ami nevében is hordozza eljárása lényegét. A FASCIA az a kötőszövetes lemez, amely az emberi test egészét hálószerűen borítja, nemcsak az izmokat, de a testen belül mindent-mindennel összeköt, belső szerveket, inakat, szalagokat, nyirokrendszert és vérereket. Ha ez a kötőszövet sérül, azaz létrejön a DISZTORZIÓ, akkor alakul ki a sérülés mértékétől függően a fájdalomérzet.

Sok általános baleset, sérülés vagy fájdalom esetén nem is gondolunk rá, hogy nem csak az inakat, csontokat, szalagokat érheti behatás, hanem ez a vékony összekötő réteg is deformálódhat, ezáltal beszűkíti a mozgást, és fájdalmat okoz.

Az FDM terápia ezt a fascia réteget állítja helyre, ezzel megszünteti a kellemetlenségeket.

Fdm6
Fdm3

Hogyan működik?

Mi emberek sokfélék vagyunk, különböző gesztusaink vannak, különböző nyelveket beszélünk, de egyben megegyezünk. A fájdalomra ugyanúgy reagálunk. Kortól, nemtől, egészségi állapottól függetlenül, ha fáj valami, ugyanazzal a mozdulattal próbáljuk a fájdalmat enyhíteni.

A fájdalom típusától függően egy ujjal mélyen benyomjuk a sajgó területet, vagy egész tenyérrel megmarkoljuk és szorítjuk, vagy egy vonal mentén erősen simítunk végig a fájdalom sávján, és várjuk a fájdalom enyhülését.

Hat ilyen egységes fájdalomcsillapító mozdulat van. Az FDM terápia ezt az univerzális testbeszédet, ezt a fájdalom nyelvet kihasználva, a páciens fájdalomcsillapító mozdulatát megfigyelve választja ki a számára leghatékonyabb terápiás metódust.

Mi az FDM terápia folyamata?

A sikeres FDM terápiához a kulcs a jól képzett, elhivatott FDM terapeuta, aki nemcsak sok-sok terápiás metódus ismeretével és gyakorlatával rendelkezik, de a páciens testbeszédéből, fájdalom nyelvéből tudja is, hogy az ő esetében melyiket kell alkalmazni a manuális kezelési metódusok közül.

A kezelés megkezdése előtt az FDM terapeuta a fent leírt pontok alapján kategorizálja a fájdalmat, majd eldönti, hogy az adott területen az adott fájdalomra melyik a leghatékonyabb kezelési forma. A kezelés komplex és átfogó, nemcsak a fájó testrészt, de annak környező izületeit, izmait is célba veszi. Térdfájdalom esetén nemcsak a térdet kezeli, de a csípőt és a bokát is.

Fdm4

Gyógyító feltöltődés testnek és léleknek

Fdm5

Kinek ajánljuk az FDM terápiát?

Mozgásszervi panaszokkal, ízületi, izomfájdalommal élőknek, sportsérülésből lábadozóknak, akik gyorsan és hatékonyan szeretnének megszabadulni a fájdalomtól, ami lehet, hogy évek óta keseríti meg életüket, korlátozza szabad mozgásukat.

Az FDM terápia során olykor csodaszámba menő változásokat tapasztalnak a páciensek. Sokszor egyetlen kezeléssel olyan látványos eredmény érhető el, amit más hosszú kezeléssorozatok nem hoztak el.

Az FDM terápia kiemelten ajánlott sportolóknak, alkalmazása a konzervatív eljárásokhoz képest gyorsabb és hatékonyabb, jelentős fájdalomcsökkenést ér el akár egy kezelés után, és drasztikusan lerövidíti a felépülési időt, a rehabilitáció idejét, ezáltal minimalizálja a sportéletből kieső időt.

Mennyi időt vesz igénybe az FDM terápia, milyen rendszerességgel ajánlott?

Az FDM terápia 30-35 percet igénybe vevő kezelés. Az esetek nagy részében egy alkalom elég a fájdalom jelentős csillapításához, míg 2-3 alkalom után teljesen megszüntethető.

Akutabb sérülésekre, mint például a szalagszakadásra, megközelítőleg 3-5 alkalmas kezelés ajánlott.

Fontos azonban figyelembe venni, hogy minden eset más, ezért a terápia minden esetben személyre szabott állapotfelméréssel kezdődik, hogy szakemberünk pontosan azt a szolgáltatást tudja nyújtani, amire Önnek szüksége van.

Fájdalmas-e az FDM terápia?

Az FDM terápia a gyógymasszázsokhoz hasonlóan eredményközpontú módszer. A kezelés alatt a szakember által végzett mozdulatok önmagukban nem okoznak fájdalmat, de mivel alapvetően egy mozgásszervi problémát kezelünk, eredendően fájdalmas területen végezzük a terápiát, így kellemetlen érzés előfordulhat, a fájdalomérzet pillanatnyilag erősödhet. A kezelés után azonban jelentős a fájdalom csökkenése, akár egybőli megszűnése is tapasztalható.

A HR Életmódközpont FDM terapeutája a világ legismertebb FDM szaktekintélyeitől szerezte tudását, és ezt a tudást elhivatottsággal, empátiával állítja a hozzánk érkező páciensek gyógyulásának szolgálatába.

Fdm1
To top